Wydarzenia - archiwum wiadomości

17-07-2020

Region Południe w Radiu Index

Gościem kolejnego wydania programu Region Południe na antenie Radia Index w poniedziałek 20 lipca będzie radny województwa lubuskiego Sebastian Ciemnoczołowski.  Rozmowę można będzie usłyszeć na antenie Radia Index oraz obejrzeć na facebookowym profilu rozgłośni.


16-07-2020

„Lubuski e-Urząd II” nabiera tempa

Od słów i umów do konkretnych działań. Pełną parą ruszyły prace związane z projektem „Lubuski e-Urząd II”, który ma zrewolucjonizować samorządowe e-usługi w naszym regionie. Spotkanie robocze w sprawie inwestycji, na którą umowę podpisano w maju, odbyło się dziś w Urzędzie Marszałkowskim. Rozmowom przewodniczył członek zarządu Marcin Jabłoński.


16-07-2020

Akcja – reakcja - pomagamy

Już dzisiaj ratujące życie rękawiczki, kombinezony, maski i środki do dezynfekcji zostały przewiezione do Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego we Wschowie – w obu ośrodkach wykryto ogniska COVID-19.


16-07-2020

#lubuskienawakacje – część III

Jeżeli myślicie, że najpiękniejsze jeziora w Polsce są na Mazurach to mylicie się! Lubuskie to Kraina Pięciuset Jezior! To prawdziwy raj dla miłośników turystyki wodej. Nie jesteśmy w stanie opisać wszystkich jezior i atrakcji wokół nich, ale pokażemy Wam kilka z tych najpopularniejszych w regionie. Przed Wami trzecia odsłona wakacyjnego przewodnika po regionie, #lubuskienawakacje!


14-07-2020

Dziękujemy za wieloletnią współpracę!

14 lipca 2020 roku Urząd Marszałkowski uroczyście pożegnał pracowników odchodzących na emeryturę. - Dziękujemy, że byliście i zawsze będziecie częścią naszej samorządowej rodziny, wspólnie tworzącej naszą małą ojczyznę. Dziękujemy za Waszą wieloletnią pracę! – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.


14-07-2020

Telekonferencja z partnerami z Brandenburgii

Członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak podczas telekonferencji rozmawiał dziś z Jobstem Hinrichem Uddbelohdem, pełnomocnikiem ds. Stosunków Brandenbursko–Polskich i Sekretarzem Stanu ds. Europy w Ministerstwie Finansów i Europy Brandenburgii. Dyskusja dotyczyła aktualnej sytuacji w regionach oraz najbliższych planów wspólnych działań.


Dodatkowe zajęcia dla prawie 300 dzieci
14-07-2020

Dodatkowe zajęcia dla prawie 300 dzieci

3,9 mln zł – to kwota dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, która przeznaczona zostanie na poprawę dostępności i jakości edukacji przedszkolnej. W ramach projektów zostanie utworzonych 235 miejsc wychowania przedszkolnego, 18 nauczycieli uzyska kwalifikacje lub nabędzie kompetencje, 285 dzieci zostanie objętych dodatkowymi zajęciami wyrównującymi szanse edukacyjne


13-07-2020

Pół miliona dla młodych!

To już czwarty rok z rzędu, kiedy młodzi Lubuszanie mogą ubiegać się o dofinansowanie swoich pomysłów w ramach Lubuskich Obywatelskich Inicjatyw Młodzieżowych. Po środki mogły sięgać stowarzyszenia i organizacje pozarządowe. - Dziękuję Wam za wielkie zaangażowanie. Podpisaliśmy ponad 1000 umów, samorząd z własnego budżetu przeznaczył na inicjatywy młodych prawie 3,5 miliona złotych! – mówi marszałek województwa Elżbieta Anna Polak.


13-07-2020

Szpital w Torzymiu z dodatnim wynikiem finansowym

13 lipca Zgromadzenie wspólników Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu przyjęło sprawozdanie z działalności spółki oraz sprawozdanie finansowe za rok 2019. Prezes Katarzyna Lebiotkowska oraz członkowie rady nadzorczej otrzymali absolutorium z wykonania obowiązków.


09-07-2020

Lubniewice zaczarują marszałków (wideo)

Lubniewice to jedno z tych miejsc, o którym łatwo powiedzieć, że drugiego takiego ze świecą szukać. W takim otoczeniu spotkają się marszałkowie 16. województw, bo to właśnie tu 31 lipca odbędzie się konwent marszałków. - Będziemy rozmawiać o nowej perspektywie unijnej, ochronie zdrowia w dobie pandemii i edukacji seksualnej - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Poniżej wideo z konferencji w Nowym Zamku w Lubniewicach.


Najważniejsze aktualności:

Najczęściej czytane:

Zapisz się do naszego newslettera!