Szczegóły aktualności:

Lubuskie w chińskich mediach

Dariusz Nowak | Warte uwagi | 06-07-2020

Czy można współpracować, znajdując się tysiące kilometrów od siebie? Lubuskie i Hainian udowadniają, że tak! Co więcej taka współpraca to powód do głośnego manifestowania wspólnych inicjatyw. Relacja z ostatniej widekonferencji z udziałem członka zarządu Tadeusza Jędrzejczaka została wyemitowana w chińskich telewizjach. Mogło ją obejrzeć nawet 9 mln osób.

 

 

Wideokonferencja z Prowincją Hainan (Chińska Republika Ludowa) dotyczyła przedstawienia sytuacji po COVID-19 oraz omówienia propozycji dalszej współpracy między regionami. Obie strony podkreślały, że mimo dzielących nas odległości, przyjaźń regionów ma silne więzi, które warto umacniać.

Część rozmowy poświęcona była wzajemnej promocji. Jak się okazało, nie były to puste słowa i partner chiński od razu przystąpił do działania. W dwóch telewizjach hainanskich o zasięgu ok 9 mln odbiorców przedstawił relację z wideokonferencji, dołączając fragmenty filmów promujących piękno naszego województwa. Poniżej linki do transmisji"

- Hainan TV: http://www.hnntv.cn/folder147/folder408/2020-06-25/483075.html?_hgOutLink=news/NewsDetail&id=483075&from=singlemessage

- Sansha TV: http://www.hnntv.cn/video/News/ssxw/2020-06-26/483485.html

Zapisz się do naszego newslettera!