Szczegóły aktualności:

Klasztor Magdalenek zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu

Dariusz Nowak | Fundusze unijne | 28-05-2020
Dawny klasztor Magdalenek w Szprotawie zwyciężył w konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany” w kategorii „Adaptacja obiektów zabytkowych". Dzięki ponad 3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 zabytkowy obiekt, który lata świetności miał dawno za sobą, został zaadaptowany na potrzeby Centrum Aktywności Społecznej w Szprotawie.

„Zabytek Zadbany” to ogólnopolski konkurs, którego celem jest promocja opieki nad zabytkami poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział 63 zabytki z całej Polski. Jury wskazało 6 laureatów i 11 wyróżnionych w pięciu kategoriach.

Unijne pieniądze pomogły w przebudowie pomieszczeń, dobudowie budynku parterowego wraz z windą zewnętrzną w południowo-wschodniej części budynku oraz w dostosowaniu obiektu do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych. W ramach projektu zagospodarowano także teren wokół klasztoru poprzez wykonanie nowego dojścia, chodników, schodów terenowych oraz placu utwardzonego pełniącego funkcje letniego ogródka i miejsca wypoczynku.

#FunduszeEuropejskie #UEpomaga #UEdlaLubuskiego

Dofinansowano ze środków UE

Zapisz się do naszego newslettera!