Archiwum Wiadomości

17-07-2020

Region Południe w Radiu Index

Gościem kolejnego wydania programu Region Południe na antenie Radia Index w poniedziałek 20 lipca będzie radny województwa lubuskiego Sebastian Ciemnoczołowski.  Rozmowę można będzie usłyszeć na antenie Radia Index oraz obejrzeć na facebookowym profilu rozgłośni.


17-07-2020

Stwórz symbol promocyjny Ziemi Lubuskiej i wygraj 3 000 złotych!

Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego w Zielonej Górze, Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze – Ochli i Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim wznawiają konkurs na symbol promocyjny Ziemi Lubuskiej.

17-07-2020

Wakacyjna zbiórka ratująca życie

W czwartek, 23 lipca, od 09:00 do 14:00 po raz kolejny z inicjatywy marszałek Elżbiety Anny Polak organizujemy epidemiczną akcję zbiórki krwi. Czerwony krwiobus stanie na parkingu przed Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze. - Krew to jedyny "lek", którego nie da się wyprodukować w sposób sztuczny. Jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom! Podziel się więc bezcennym darem - zachęca marszałek. Tym bardziej, że lubuskie szpitale apelują o wsparcie.


16-07-2020

O przyszłości regionu

Zarząd Województwa Lubuskiego podsumował konsultacje w zakresie aktualizacji Strategii Rozwoju Województwa. O ich efektach i nowej uzupełnionej wersji dokumentu marszałek Elżbieta Anna Polak rozmawiała z prezydentem Gorzowa Wlkp. Jackiem Wójcickim oraz burmistrzem Krosna Odrz. Markiem Cebulą.


16-07-2020

„Lubuski e-Urząd II” nabiera tempa

Od słów i umów do konkretnych działań. Pełną parą ruszyły prace związane z projektem „Lubuski e-Urząd II”, który ma zrewolucjonizować samorządowe e-usługi w naszym regionie. Spotkanie robocze w sprawie inwestycji, na którą umowę podpisano w maju, odbyło się dziś w Urzędzie Marszałkowskim. Rozmowom przewodniczył członek zarządu Marcin Jabłoński.


16-07-2020

Akcja – reakcja - pomagamy

Już dzisiaj ratujące życie rękawiczki, kombinezony, maski i środki do dezynfekcji zostały przewiezione do Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie oraz Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego we Wschowie – w obu ośrodkach wykryto ogniska COVID-19.


16-07-2020

#lubuskienawakacje – część III

Jeżeli myślicie, że najpiękniejsze jeziora w Polsce są na Mazurach to mylicie się! Lubuskie to Kraina Pięciuset Jezior! To prawdziwy raj dla miłośników turystyki wodej. Nie jesteśmy w stanie opisać wszystkich jezior i atrakcji wokół nich, ale pokażemy Wam kilka z tych najpopularniejszych w regionie. Przed Wami trzecia odsłona wakacyjnego przewodnika po regionie, #lubuskienawakacje!


Szpitale walczą z COVID i przepisami
15-07-2020

Szpitale walczą z COVID i przepisami

Sytuacja epidemiczna w regionie lubuskim, przygotowanie szpitali do walki z COVID-19 oraz ich potrzeby, a także sytuacja finansowa to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z dyrektorami jednostek ochrony zdrowia. - Nie możemy obniżać obostrzeń. Jesteśmy wciąż w stanie zagrożenia. Reżim sanitarny obowiązuje i nasze działania mają na celu dobrze zabezpieczyć mieszkańców – podkreślała podczas spotkania marszałek.  


15-07-2020

O lubuskiej psychiatrii

Nowoczesna, środowiskowa opieka psychiatryczna, poprawa jakości leczenia psychiatrycznego – jego dostępność, ciągłość i skuteczność, ograniczenie skutków hospitalizacji – to tylko niektóre z celów tworzenia Centrów Zdrowia Psychicznego. W Lubuskiem działają już dwa: w Gorzowie i Międzyrzeczu. Docelowo ma być ich pięć. - Chodzi o to, żeby cale województwo było zabezpieczone w tym obszarze – podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak podczas spotkania z dyrektorami jednostek ochrony zdrowia.


15-07-2020

Ćwierćwiecze letnich spotkań w Drezdenku

Okrągły jubileusz świętują w tym roku Letnie Spotkania Kameralne w Drezdenku. W tym roku odbędą się po raz 25. Impreza wystartuje 23 lipca. Koncertowy kalendarz zakończy się 27 sierpnia. 


Najważniejsze aktualności:

Najczęściej czytane:

Zapisz się do naszego newslettera!